Vyberte si z našej širokej ponuky produktov.

Pri špeciálnych problémoch, alebo odborných dotazoch sme Vám vždy k dispozícii.

Prečo práve naše výrobky?

Sme špecialisti na brúsne a leštiace technológie s dlhoročnými skúsenosťami s odbornou povrchovou úpravou, s dobrými radami a servisom. Špeciálnymi leštiacimi kotúčmi pomáhame zabezpečiť, aby každý užívateľ mohol ľahko dosiahnuť dokonalé výsledky leštenia.

Naše výrobky sa vyznačujú najvyššou kvalitou materiálu. Preto majú nadpriemernú životnosť, ktorá sa vyplatí. Výsledkom je perfektný povrch pri leštení, ktorý môže každý užívateľ ľahko dosiahnuť.

Naším cieľom je vždy spokojnosť zákazníkov a preto sa každej zákazke venujeme individuálne aby bola zaručená perfektná kvalita leštenia.

Z týchto dôvodov Vám môžeme poskytnúť záruku kvality. Naše brúsne a leštiace výrobky pre automobilový  a motocyklový priemysel, na príslušenstvo pre bicykle a motocykle ako aj na náradie, na časti pušiek, časti hodiniek, na hudobné nástroje, konštrukciu a lodné kovanie a tiež na všeobecné kovové výrobky, sa vyznačujú najvyššou kvalitou materiálu a majú napriemernú životnosť.

Zopár dobrých rád

Pred prvým použitím sa musí handerný kotúč správne orovnať!

Správne orovnaný kotúč:

Orovnanie kotúča sa robí tak, že kotúč nasadíme na leštičku a spustíme ju do chodu. Na rotujúci kotúč sa pritlačí ostrý predmet prípadne ocelový kartáč, ktorý rozčeše povrch kotúča a odstráni uvolnené vlákna. Na začiatku orovnávania je vhodné dlhé nite odstrihnúť.

POZOR! Otáčky leštiaceho kotúča nesmú byť vysoké. Odporúčame 1500 – 2000 ot./1 min. na priemer kotúča 150mm.

► kotúče sa upínajú pomocou skrutky a podložiek do vretena vŕtačky alebo priamej brúsky. Pri leštení plastov musia byť otáčky kotúča malé, inak sa plast roztaví.  Odporúčame optimálne otáčky podľa povahy leštiaceho materiálu. Pri leštení je vhodné kotúč mierne navlhčiť vodou.

► Nanášanie leštiacej pasty na kotúč – leštiaca pasta sa upne (zaistí sa proti pohybu) a rotujúci kotúč sa na ňu pritlačí tak, aby sa pasta naniesla na jeho obvod. Pasta sa nanáša v požadovaných intervaloch tak, aby leštiaci kotúč nebol suchý. Na kotúči musí byť vždy dostatočné množstvo pasty.

► na každú operáciu (predleštenie/leštenie/vysoký lesk) sa vždy používa iný kotúč. Nesmú sa miešať rôzne druhy pást na jeden kotúč.

► vyleštený povrch neodmastňovať, nepoužívať riedidlá, iba zotrieť prebytok pasty bavlnenou handrou

Pokyny pre ochranu zdravia

Pri leštení vznikajú škodlivé látky, pred ktorými sa treba chrániť, hlavne jemný prach, ktorý vzniká pri brúsení a leštení dielov!

Ochranné pracovné pomôcky:

► ochrana dýchacích ciest je absolútne nevyhnutná. Pri brúsení a leštení sa vytvára veľmi jemný brúsny prach, ktorý sa môže nahromadiť v pľúcach. Preto vždy noste vhodnú ochranu dýchacích ciest pri každej práci.
►ochrana očí je tiež povinná. Ako je vyššie uvedené, jemný brúsny prach uvoľňujúci sa pri leštení a brúsení sa môže dostať aj do očí. Navyše, hrozí aj uvoľnenie častí leštiacich kotúčov. Odporúča sa používať ochranné okuliare, ktoré sú uzatvorené, aby sa do očí nedostali cudzie predmety.
► pri leštení a brúsení sa odporúča nosiť pracovný odev a ochranné rukavice